Android Haberler 7 Mart 2012, 07:25
google play store_2

Google Play Store, Android Market’in yeni ismi oldu

Google Play Store artık Android Market’in yeni ismi haline geldi. Google’ın tek başlık altında toplama projesi mantığında Android Market’in Google Play Store olarak değiştiğini düşünüyoruz. Google Play Store‘un gelmesi ile birlikte müzik, film, video ve e-kitap gibi içerikler en ön plana alınmış. Tabi ki bu ön plana almaların doğrultusunda Play Music, Play Books, Play Movies ve Play Store uygulamalarının da çıktığını belirtmekte fayda var.

Google, Android Marketin bu şekilde değiştirilmesi sayesinde içeriğinin daha iyi vurgulanacağı, uygulama aramalarında daha net sonuçlar elde edileceğini vurguladı. Birçok kullanıcı gibi bize de bu durum farklı gelse de yakın zamanda alışacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca Google, Seven Days to Play ismini verdiği bir indirim haftası yaparak yeni Android Market içerisindeki ürünleri çok cazip fiyatlarla kullanıcılara kavuşturmayı planlıyor. Tabi ki bu indirimlerin 1 hafta ile sınırlı kaldığını da belirtmekte fayda var.

Sizlere geçtiğimiz günlerde Google yetkililerinin Android Market’i Türkiye için uyarlayacaklarını ve artık tam erişim hakkımıza kavuşacağımızı belirtmiştik. Bu durum Google Play Store için de geçerli, 2012 yılı sonuna kadar bitmesi beklenen bu işlemler doğrultusunda artık bizlerde kısıtlama olmadan tüm Android uygulamalarına ve oyunlarına erişme hakkına sahip olacağız.

Android Market Google Play Store’a Nasıl Güncellenir?

Bu soru belki de günün en merak edilen soruları arasında yer almakta. Bu güncellemeyi yapmanız için hiçbir çalışma yapmanıza gerek kalmıyor. Android Market yeni yüzüne kendini güncelleyerek sizlere sunuyor. Tabi ki bu işlemin Android 2.2 ve üzeri sürümlerde gerçekleştiğini de belirtmekte fayda var. Eski sürümlere sahip kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekiyor.

Android Google Play Store’un tanıtım videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Google Play Store yeni yüzü ile sizlere 20,000 kadar şarkıyı ücretsiz bir biçimde depolanmasına izin veriyor. Yarım milyona yaklaşan Android uygulama ve Android oyunların sayısının da gün geçtikçe artmaya devam edeceği vurgulanan diğer haberler arasında. Google’ın yaptığı bu değişiklik ile kullanıcıları rahata erdirmeyi düşünse de bazı kullanıcıların yeni yüze karşı biraz tedirgin kaldıklarını da söylemek isteriz. Tabi ki bu yeni yüz sayesinde Android Market içerisinde bulamadığımız uygulamaları rahatlıkla bulmamızın imkanı olduğunun da altını çizmek isteriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (14)

 1. kerem

  Alismamiz zor olcak

  Cevapla
 2. ali

  Ben denedim ama nedense pek beğenemedim doğrusu.

  Cevapla
 3. Enis Şimşek

  çok güzel çalışmalarda bulunuyosunuz.

  Cevapla
 4. Tan Berfu

  Google Play store linkleri ile indiriyoruz değil mi

  Cevapla
 5. rojda pelit

  profesyonel bir ekip mi var bu işin başında. sizin gibilere ödül vermeleri gerek bence.

  Cevapla
 6. batur ersin

  böyle konuları nerden buluyosunuz anlamıyorum.

  Cevapla
 7. sim pelin

  Beklediğim uygulamalardan biri

  Cevapla
 8. ilter vezirogku

  Google play store da uygulanmalarin apansiz tumden ucretlendirilmesi tum androitcileri bence uzecek diyorum.Bunun etki ve tepkilerini yakinda gorecegiz diyorum.Bu tutum galaxy telefon sshiplerini uzecektir eminim.Bari birkisim uugulamalar ucretsiz olmaliydi.galaxy kullanicikari bunu ogrendijce husrdran yasayacsktir bence.android tekefon kullanmaktan bile pismanlik yaratabilecek diye iddis ediyorum.yakinda bunun dogru olup olmadigini goruruz bence.

  Cevapla
 9. ılgar berfin

  Gerçekten çok faydalı paylaşımlar yapıyorsunuz

  Cevapla
 10. adem çağan

  süpermiş denemek lazım

  Cevapla
 11. dilem algan

  işte kaliteli uygulamalar bunları arıyordum

  Cevapla
 12. gökhan canfeza

  bu tanıttığınız uygulamalar görünüşe bakılırsa çok iyi olsa gerek.

  Cevapla
 13. dalga züleyha

  android’i seviyorum

  Cevapla
 14. sezgi selen

  süpermiş denemek lazım

  Cevapla

Yorum Yap