Android Oyunlar 5 Mart 2012, 22:34
android oyun_12

Android Oyunlarını Ne Kadar Oynuyorsunuz?

Android telefon sahibi olanların birçoğu telefonlarında saatlerce Android oyunlar oynamakta. Bu sebepten dolayı da Android Market üzerindeki Android oyun sayısı oldukça artmakta. Tabi ki bu sektörün genişlemesi sayesinde karşımıza çok farklı seçenekte oyunlar çıkmakta. Mesela bazılarını telefonumuzun sensörleri ile rahatlıkla oynayabiliyoruz, bazılarını da dokunmatik ekranımız ile oynamanın keyfine varıyoruz.

Birçok büyük şirket oyun sektörüne aklımıza bile gelmeyecek miktarda paralar yatırmakta. Tabi ki bu yatırımların karşılıklarını rahatlıkla almakta. Düşünsenize Call Of Dudy’nin son oyunu olan MWC 3 için kaç milyon dolar harcanmıştır? Tabi ki bu harcanan paranın karşılığını neredeyse 1 haftada aldılar. Bilgisayarımızda oynadığımız oyunların yerini artık akıllı telefonlarımız almakta. Ayrıca yeni teknoloji ürünü olan tabletler sayesinde bilgisayarımızda oynadığımız oyunların birçoğunu oynamamız mümkün.

Bir zamanların vazgeçilmezi olan Online oyunlar da artık Android telefonumuzda. Sahip olacağımız küçük internet paketleri ile Online oyunları rahatlıkla Android telefonumuzdan oynayabiliyoruz. Bunların yanında Android Market üzerinde bulunan birçok macera oyunlarını da rahatlıkla oynayarak boş zamanlarımızı doldurabiliyoruz. Tabi yeni çıkan araba oyunlarını Android telefonumuzun sensörleri sayesinde sanki direksiyonu biz kullanıyormuşuz gibi rahatlıkla oynama imkanına sahibiz. Kişisel olarak söylemek gerekirse en zevk aldığım oyunların sensörler ile oynandığı kanısındayım.

Son zamanlarda ünlü olan Strateji oyunlarının da Android telefonlarımızda olması ile zihnimizi bu oyunlarla rahatlıkla rahatlatma imkanına sahip olabiliyoruz. Defance oyunları olarak adlandırılan bu oyunlar sayesinde saatlerce telefonumuzu elimizden bırakmak istemiyoruz.

Peki sizler günde ne kadar Android oyunu oynuyorsunuz? Bana bu soru sorulacak olsa en azından 2-3 saat cevabını verirdim. Android oyunlarını oynamak için sahip olduğum Galaxy S’e yedek batarya aldığımı da belirtmek isterim 🙂

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (15)

 1. hikmet

  benim kadar Android oyun oynayan var mı çok merak ediyorum 🙂 Günde 5-6 saat bıkmadan oynuyorum.

  Cevapla
 2. belgi sırma

  yine androidsistem.net farkı.

  Cevapla
 3. sencer gül

  tanıttığınız Android oyunları çok beğeniyorum

  Cevapla
 4. çağatay kuzey

  tamda bu oyunu arıyordum

  Cevapla
 5. ilayda uluç

  çok güzel çalışmalarda bulunuyosunuz.

  Cevapla
 6. ardahan akın

  teşekkürler

  Cevapla
 7. Ugur

  Bende yeni Xperia Arc S aldım. Yeni yeni oyun indirmeye başladım, en az 2 – 3 saatimi oyun oynamaya ayırıyorum bende 🙂

  Cevapla
 8. bera ceylan

  sitenizi bu yüzden çok beğeniyorum.

  Cevapla
 9. len ayça

  gene muhteşem olmuş

  Cevapla
 10. orhan alişan

  sitenizi bu yüzden çok beğeniyorum.

  Cevapla
 11. yener söylem

  teşekkürler

  Cevapla
 12. gökmen asuman

  türkiye de bunun gibi siteler pek yok.

  Cevapla
 13. hazar diler

  İşime çok yarayacak teşekkür ederim

  Cevapla
 14. ceren nurseza

  türkiye de bunun gibi siteler pek yok.

  Cevapla
 15. pervin ruhi

  tanıttığınız Android oyunları çok beğeniyorum

  Cevapla

Yorum Yap