Android Haberler 5 Mart 2012, 20:28
opera android

Android, Mobil Tarayıcılar Arasında 1 Numara

StatCounter’un yaptığı açıklamalara göre Android, mobil tarayıcılar arasında ilk sıraya yerleşti. Ayrıca StatCounter’in belirttiği bilgilere göre bu yükselişin devam edeceği vurgulandı. Her gün binlerce Android telefonun üretildiğini düşünürsek bu sonucun normal karşılanabileceği düşünülüyor.

Mobil tarayıcılar arasında Mayıs 2009’dan beri lider olan Opera bu gün yapılan açıklama ile liderliğini Android’e kaptırdı. Bu gün sunulan verilere göre sıralama şu şekilde:

 • Android: %22.67
 • Opera: %21.7
 • iPhone: %21.06
 • Nokia: %11.24
 • Blackberry: %6.53
Android’in küçük bir farkla Opera’nın önünde olduğu görülse de ileri ki zamanlarda bu farkın oldukça yükseleceği düşünülmekte. Lakin birçok akıllı telefon üreticinin Android’i tercih etmesi bu sebebin doğmasına en büyük etken olmakta. Ayrıca Android’in Marketinde sahip olduğu birçok uygulamanın ücretsiz oluşu da kullanıcıların Android kullanmasını sağlıyor. Tabi ki bu sonuçlar bizi oldukça sevindirmekte.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

 1. ilter veziroglu

  Android mobil tarayicilar sahane..Tum digerlerinden farkli ve hayli de onemli..Bunu.kullanankar baska tarayicikari benimseyemezler bence.

  Cevapla
 2. ilter veziroglu

  Android tarayicilarin gun be gun.onemini artirdigina tanik oluyoruz.

  Cevapla

Yorum Yap