Android Haberler 3 Mart 2012, 22:40
ücretsiz android market2

Android Market Türkiye’ye Tamamen Açılacak

Bilindiği üzere Android Market içerisinde bulunan birçok uygulama ve oyuna ülkemizden erişim hakkımız bulunmuyordu. Android yetkilileri yaptıkları açıklamalar doğrultusunda ülkemizde de Android Market’in tam anlamı ile kullanılacağını belirtti. Android yetkilileri bu işlemin hemen olamayacağını 2012 yılı sonuna kadar bitirmeye çalışacaklarını da belirttiler.

Google Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Richard Turner tarafından yapılan bu açıklamalar sayesinde Türkiye’deki birçok Android kullanıcısını sevindireceğe benziyor.  Yapılan açıklamaların arasında Fatih Projesi’nden de bahsedildi. Turner’in yaptığı açıklama da ilk defa böyle proje gördüğünü belirtti. “17 milyon öğrenciye 4 yıl içinde tablet üzerinden eğitim verilecek olması heyecan verici. Benzer bir projeyle hiç karşılaşmadım.” sözleri bunu kanıtlayan en önemli vurgusu oldu.

Türkçe F klavye tuş takımının Android’in bazı sürümlerinde yer almasını bakanlık tarafından istendiğini söyleyen Richard Turner, tuş takımının sadece Fatih Projesi için değil tüm Android tabanlı cihazlar için geçerli olacağını sözleri ile ifade etti.

500 bine yaklaşan uygulama sayısı ile en büyük uygulama marketlerinden birisi olan Android Market’in ülkemizde tamamen kullanıma açılacak olması bizleri oldukça mutlu etti. Ayrıca yapılan bu resmi açıklamalar ile Android Market üzerinde ki çalışmaların hemen başlayacağı vurgulandı.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

  1. ilter vezirogku

    Googke play(android market) uygulamlarinin.turkce.olmayisi galaxy kullanicilarini zora sokuyor.Ve o uugulamanin ne oldugunu anlayamiyor.iceriginin Turkce olmasi android sisteme sahip telefon kullanicikarinin en buyuk istegi..yetkililere duyuruluyor.

    Cevapla
  2. ilter veziroglu

    Android market(google play stor) turkiyeye acilmasi haberi bizleri sevindirdi.Anladigim tum uygukamlarin lisani ds turkce olacaktir.Eger bu uygulanakar turkce lisaninda da olacaksa android galaxyciler yasadi demek.haydi hayirlisi.

    Cevapla

Yorum Yap