Android Telefon 2 Mart 2012, 19:36
samsung galaxy s3

Samsung Galaxy S3’ün Özellikleri Tanıtılmaya Hazırlanıyor

Bu yılın belki de en çok beklenen akıllı telefonlarından birisi olan Galaxy S3’ün Mart ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Galaxy serisinin yeni modeli olacak S3’ün birçok özelliği de netlik kazanmış durumda. Galaxy S3‘ün Mart ayında tanıtılmasının ardından bazı Avrupa ülkelerinde Nisan ayı içerisinde satışına başlanılması planlanıyor. ZDNet’in bu gün verdiği bu bilgiler dahilinde birçok kullanıcı Nisan ayını iple çekeceğe benziyor.

Samsung Galaxy S3’ün MWC 2012 fuarında tanıtılmamasında belki de en büyük sebep Samsung’un amiral gemisini kendine özgü büyük bir etkinlikle tanıtacak olmasıydı. MWC 2012 fuarından sonra tanıtılması beklenen bu modelin ZDNet tarafından Mart ayı içerisinde tanıtılacağı belirtildi. Bilmeyenler için belirtmek isteriz ki ZDNet G.Kore’de oldukça güvenilir bir kaynaktır. Zaten ZDNet’de bu haberi Cheil’dan aldığını belirtmekte. Cheil ise Samsung’un küresel pazarlama ve reklam ajansı olmakta. Kısacası bilginin oldukça güvenilir olduğu görülmekte.

Samsung Galaxy S3’ün Özellikleri:

 • 1.5GHz 4 çekirdekli Exynos işlemci (Samsung’un yeni işlemcisi)
 • Android 4.0 işletim sistemi
 • 2GB RAM (Kesinlik kazanmadı)
 • 4.8-inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde Süper AMOLED HD ekran
 • 8MP arka kamera ve 2MP ön kamera
 • 1080p video kayıt özelliği
 • 16GB/32GB seçenekleri ile sunulması planlanmakta
 • Wi-Fi, Bluetooth 3.0, 3G/4G bağlantıları
 • Seramik kasa ( tabi ki bu kasa birçok bilgi kaynağında belirtilmekte, kesinliği belli değil.)

Aslında yukarıda belirttiğimiz özelliklerin hiçbirisinin şimdilik kesinlik kazandığını söyleyemeyiz. Tabi ki bu özelliklerin birçoğunun gelmesi muhtemel olarak görülmekte. Nisan ayında satışa çıkarılması planlanan Galaxy S3’ün fiyatı konusunda şimdilik ne yazık ki bir bilgi bulunmamakta. Merakla beklenen bu model hakkında oluşacak yeni gelişmelerden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

 1. özge

  bu cihazı beklyorum… gel gel gel 🙂

  Cevapla

Yorum Yap