Android Tablet 2 Mart 2012, 10:04
archos logo

Archos Child Pad Modeli Android 4.0 ile Karşımızda

Ucuz ve performanslı tablet üretici denilince ilk akla gelen firmalardan olan Archos bu gün çocukların ilgilisini çekmek için yeni bir tablet tanıttı. Child Pad ismi verilen bu tabletin satışa sunulurken içerisinde birçok Android oyunun yüklü olarak geldiğini de belirtmek isteriz. 1GHz işlemciye sahip olarak sunulan Child Pad tabletinin piyasadaki birçok tabletten ucuz olması da dikkatimizi çeken bir başka noktası.

Archos Child Pad Tabletinin Özellikleri:

  • 1GHz işlemci
  • Android 4.0 ICS işletim sistemi
  • Çocuklar için geliştirilmiş arayüz
  • Ebeveyn kontrol özellikleri
  • 1GB RAM
  • 7-inç 1024 x 600 çözünürlüğünde dokunmatik ekran
  • Kid App Store mağazası ile 10.000 özel uygulama

Archos’un yeni tabletinin özellikleri ne yazık ki bu kadar bilinmekte. Mart ayı sonlarına doğru satışa çıkması beklenen bu modelin 129$ satış fiyatı alacağını da belirtmek isteriz. Türkiye pazarında satışının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda şimdilik bir bilgi bulunmamakta. Tabi ki Türkiye pazarında satışı yapılmaya başlanırsa Avrupa’da 129$ olan fiyat ülkemizde 200$ civarı olacaktır.

Fatih projesini de düşündüğümüzde, artık çocuklar için ayrı tabletlerin üretildiği görülmekte. Tabi ki bu tabletin üretilmesinde ki tek amaç oyun oynatabilme değil, önemli olan çocuklarımıza bir nevi bilgi aşılayabilmek. Bu sebeple 2012 yılı içerisinde çocuklar için üretilecek birçok tabletle karşılaşabiliriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap