Android Telefon 1 Mart 2012, 18:07
android flash player

Galaxy Ace’a Flash Player Yükleme

Bazı kullanıcılarımızdan aldığımız istekler doğrultusunda sizlere bu konuyu açmak gereği duyduk. Konumuzda başlıkta olduğu gibi Samsung Galaxy Ace modeline Flash Player yükleme işlemini yapacağız. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra hiçbir sorunla karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz. Tabi ki bu işlemlerin telefonunuzu garanti kapsamından çıkaracağını da unutmayınız.

Sizlere aşağıda belirttiğimiz işlemleri başka bir siteden aldığımızı belirtmek isteriz, elimizde Galaxy Ace bulunmadığı için kendimiz deneme şansı bulamadık.

Flash Player’i kurmak için gerekli işlemleri sıra sıra yapmanız halinde herhangi bir sorun ile karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz.

Bu linkte bulunan dosyayı indirelim.

Daha sonra yapmanız gereken Galaxy Ace cihazınızı ROOT yapma işlemidir. Bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını unutmayınız. Bu işlemi ne yazık ki sizlere aktaramıyoruz, lakin birçok Android konulu sitede rahatlıkla bu işlemi bulabilirsiniz.

ROOT işleminden sonra Root Explorer uygulamasını telefonunuza kurunuz.

Root Explorer uygulamasını açtığınızda karşınıza çıkan R/W yazısını R/O olarak değiştiriniz.

Dosyamızın içerisinde bulunan

libflashplayer.so
libstagefright_froyo.so
libstagefright_honeycomb.so
libysshared.so

Dosyalarını Root Explorer uygulaması yardımı ile /data/data/com.adobe.flashplayer/lib/ içine atınız.

libflashplayer.so – libstagefright_froyo.so – libstagefright_honeycomb.so – libysshared.so dosyalarının üzerine sırası ile parmağımızı basılı tutalım ve karşımıza çıkan “permisions” sekmesini seçiyoruz. Seçimi yaptıktan sonra bu 4 dosyayı da aşağıdaki resim gibi  yapıyoruz.

Artık işlemimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Resimde görülen şekilde uygulama yaptıktan sonra tamam diyerek çıkış yapıyoruz ve herhangi bir internet tarayıcımızdan Flash Player’i test edebiliriz.

 

 

 

Bu yazının bu siteden alıntı olarak yazılmıştır.  Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda lütfen konu altında belirtiniz, elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Ayrıca son olarak tekrar belirtmek isteriz ki bu işlemler Samsung Galaxy Ace telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkarabilir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. ahmet

  Hocam ben burada belirttiğiniz işlemi yaptım hiç sorunsuz Android Marketten yükleyebildim Flash Player’i
  http://www.androidiniz.com/2011/09/samsung-galaxy-ace-guncellemesi.html

  Cevapla
 2. ahmet terzioğlu

  http://d1208.hizliresim.com/10/v/cb7ns.png
  http://e1208.hizliresim.com/10/v/cb7pv.png

  Merhaba. resimlerde görüldüğü üzere, lib klasörüne girmeden önce 21.19 MB boş alan görünüyor. lib klasörüne girince 1.12 MB boş alan görünüyor. 3 adet dosyayı lib klasörüne kopyaladım. ancak boş alan sorunu sebebiyle 7.35 MB lık libflashplayer.so dosyasını lib klasörüne kopyalayamıyorum. sorun nedir acaba?

  Cevapla
  • Aliq
   (Yönetici)

   Bu dosyayı kopyalamak için ROOT yetkisine ihtiyacınız var. Bu yetki telefonunuzu garanti dışına çıkarabilen bir yetkidir. Bu sebepten dolayı bu konuda size yardımcı olamayacağım kusura bakmayın.

   Cevapla
 3. taha belveran

  kardeşim flash player 11.1 artık işe yaramıyormuş peki senin verdiği 10.3 hala işe yarıyomu ?

  Cevapla

Yorum Yap