Haftanın En Çok indirilen Android Uygulamaları

Merhaba bu gün sizlere bu hafta içerisinde en çok indirilen Android uygulamaları sunacağız. Umarız ki beğenirsiniz. Her Android uygulamala ile ilgili kısa bilgiler ve çalıştığı sürümleri sizlere sunacağız. Tanıtımda kullandığımız Android uygulamalarının kurulumunda veya kullanımında herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen konu altında belirtiniz.

Haftanın En Çok indirilen Android Uygulamaları

 

Barcode Scanner 3.6

Bu Android uygulamayı bilmeyen yoktur herhalde. Bu uygulama sayesinde QR kodu adı verilen özel barkodları cihazınıza okutabilir, cihazınıza veri aktarımı konusunda kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Adres Defteri, Uygulamalar ve Sık Kullanılanlar gibi veriler, bu Uygulama kullanılarak rahatlıkla telefonunuza aktarılabilir. Ayrıca bu uygulama sayesinde Android Market, applopedi.com gibi Android uygulama  indirebileceğiniz sitelerdeki barkodu okutarak uygulama hakkında hemen bilgilere ulaşıp indirmeyi seçebilirsiniz.

Uygulama tüm Android versiyonlarında çalışmaktadır.

Uygulamanın indirme linki: Barcode Scanner 3.6

 

 

 

Talking Tom Cat Free

Konuşan kedi Tom, sizden duyduğu her sesi komik bir ses tonuyla tekrar edebiliyor.

Uygulamayı çalıştırdığınızda bu sevimli kedi ekranda beliriyor ve sizin ona söylediğiniz her şeyi size tekrar komik bir tonlamayla söylüyor.

Ekrana dokunduğunuzda da tepki veren (örneğin ayağına dokunursanız acı çekiyor) bu sevimli kedinin tüm hareketlerini video olarak kaydedebilir, Youtube ve Facebook üzerinden paylaşabilirsiniz. Çocukları oyalamak için başvurulabilecek hayli eğlenceli bir uygulama.

Desteklediği Sistemler:
Tüm Android versiyonları

 

Android uygulamanın indirme linki: Talking Tom Cat Free

 

Adobe Flash Player (En Son Versiyon)

Android cihazlarda, flash içeriklerini sorunsuz olarak görüntüleyebilmek için yüklemeniz gereken bir uygulama.

Adobe Flash Player, Android cihaz kullanıcılarının, flash içerikli web sayfalarında sorunsuz bir web deneyimi yaşamalarını sağlayan olmazsa olmaz bir eklenti.

Ziyaret ettiğiniz web sayfalarındaki video ve animasyon gibi içeriklerin problem yaşamadan görüntülemek istiyorsanız, cihazınıza Flash Player’ın bu resmi Android eklentisini mutlaka yüklemelisiniz.

Desteklediği Sistemler:
Android 2.2 ve üzeri

 

Android uygulamanın indirme linki: Adobe Flash Player

Battery Saver

Batarya ömrünü uzatmak isteyen kullanıcılar için hazırlanan bu uygulama, pil ömrünü tam 2 katına çıkarabiliyor.

Android işletim sistemine sahip cihazların bataryalarının çok çabuk tükendiği, neredeyse hergün şarj ihtiyacı olduğu su götürmez bir gerçek.

Bu yararlı uygulama, arka planda yürütülen görevleri sonlandırarak, ekran parlaklığını azaltarak, WiFi, GPS ve Bluetooth gibi öğeleri ihtiyaç olmaması durumunda kapatarak tasarruf sağlamanız konusunda size yardımcı oluyor. Yani asıl mesele tüm bunları tek merkezden ve pratik bir şekilde yapabilmeniz.

Sadece tek bir komutla, çalışan tüm görev ve uygulamaları kapatabileceğiniz Battery Saver uygulamasını masaüstü Widget’i olarak da ayarlayabiliyorsunuz.

Desteklediği Sistemler:
Tüm Android versiyonları

 

 

Android uygulamanın indirme linki: Battery Saver

Instant Heart Rate

En iyi sağlık uygulaması kategorisinde ödül alan bu uygulamayı kullanarak nabzınızı ölçebilirsiniz.

“Mobile Premier Awards 2011 En İyi Sağlık Uygulaması” ödülünü alan Instant Heart Rate, nabzınızı ölçebileceğiniz oldukça yararlı bir uygulama.

Doktorlar, hemşireler ve milyonlarca kullanıcısı tarafından test edilen uygulamayı kullanarak nabzınızı ölçmek için yapmanız gereken, parmağınızı kamera lensinin üzerine getirerek 10 saniye beklemek. Bu süre zarfında nabız atışlarınız ortalama olarak hesaplanıp ekrana yansıyacaktır.

Not: Normal nabız, erişkinlerde dakikada 60-90 kez, çocuklarda dakikada 80-100 kez, bebeklerde ise dakikada 100-120 kez atar.

Desteklediği Sistemler:
Tüm Android versiyonları

 

Android uygulamanın indirme linki: Instant Heart Rate

Viber : Free Calls & Messages

Sadece WiFi (Kablosuz İnternet) bağlantısına sahipseniz, hiçbir ücret ödemeden telefon görüşmeleri yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz!

Viber uygulaması, ücretsiz telefon görüşmeleri yapabileceğiniz ve arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşabileceğiniz bir Android uygulamasıdır. Bunlar için sadece WiFi (Kablosuz İnternet) bağlantınız olması yeterlidir.

Herhangi bir üyelik istemeyen Viber uygulamasını, sistemin kısa mesaj (SMS) olarak gönderdiği doğrulama kodunu girdikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama WiFi bağlantısı kurulduktan sonra hemen aktif oluyor ve bu aşamadan sonra istediğiniz arkadaşınızla hem ücretsiz konuşabilir hem de ücretsiz mesajlaşabilirsiniz.

Ücretsiz telefon görüşmesi yapmak istediğiniz telefonlarda da Viber uygulamasının yüklü olması gerektiğini de belirtelim. Ayrıca uygulamayı 3G üzerinden de kullanabilirsiniz.

Viber uygulamasının başlıca artılarını şöyle sıralayabiliriz:
– Tamamen Ücretsiz
– Reklam Yok
– Üyelik Sistemi Yok
– Ses Kalitesi Oldukça İyi

Desteklediği Sistemler:
Android 2.1 ve üzeri

 

Android uygulamanın indirme linki:  Viber : Free Calls & Messages

Camera 360 Pro


Bu uygualama sayesinde telefonunuzun kamerasını tam anlamıyla kullanabileceksiniz. İçerisinde çok iyi uygulamalar ve filtreler barındıran uygulama sayesinde tam istediğiniz gibi fotoğraflar çekebileceksiniz. İstediğiniz efekti kullanabileceğiniz uygulama kameranızdan istediğiniz gibi faydalanmanızı ışık durumuna göre kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlayacak. Telefonuzun camaer programından memnun değilseniz bunu bir deneyin. Uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz.

Root Explorer


Android sisteminizde ulaşılamayan ya da gördüğünüz ama kilitli uygulamalar var elbette. Bu program sayesinde aklınıza gelebilecek her türlü dosyaya erişebileceksiniz. Ayrıca zip dosyalarını düzenleme ve Sqlite veritabanlarını görebilme gibi özellikleri olan uygulama yapmak istediğiniz değişiklikte veya herhangibir ayarda size yardımcı olacak ve telefonunuzu özgür bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacak. Uygulamayı ücretsiz şekilde bu linkten indirebilirsiniz.

RECORD MY CALL

Uygulama ücretsiz bir uygulama ve işlevi gelen yada giden aramaları sesli olarak kayıt altına almanızı sağlıyor.Görüşme başladığı anda devreye girip kayıt yapmakta ,görüşme sonlandığı anda da kayıt işlemini sonlandırmakta.Yani uygulamayı kullanabilmek için bir kez ayarlama yapmanız yeterli olmakta.Ses kalitesi nasıl derseniz şöyle diyelim sesi direkt olarak mikrofondan aldığı için görüşmeleri hoparlörden yapmanız daha iyi kayıt yapılmasını sağlayacaktır. Uygulamayı bu linkten indirin.
Bu yazımızda da size işinize yarayacak ve Android’inizi daha iyi kullanmanıza yardım edecek programları tanıtmaya çalıştık umarım faydalı olmuştur. Kurulumda veya kullanımda yaşadığınız her sorunu konu altında belirtebilirsiniz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YORUMLAR

 1. 02 Kasım 2012, 06:17

  Android uygulamaları bu kadar ayrıntılı bir şekilde verdiğiniz için teşekkür ederim. Google Play Store üzerinde kısa açıklamalar ile verildikleri için pek anlamıyorum sayenizde işime yarayacak uygulamayı kolayca buluyorum.

  Cevapla
 2. 02 Kasım 2012, 06:00

  işte kaliteli uygulamalar bunları arıyordum

  Cevapla
 3. 24 Mart 2012, 09:14

  Bu yeni uygulama oldukca işimize yarayacak. güsel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler site yönetimine

  Cevapla
 4. 24 Mart 2012, 09:14

  tamda bu uygulamayı arıyordum

  Cevapla
 5. 24 Mart 2012, 09:12

  Güzel program

  Cevapla
 6. 21 Mart 2012, 22:51

  gayet güzel olmuş

  Cevapla
 7. 21 Mart 2012, 22:28

  Güzel bir uygulama kullanıyorum ben …

  Cevapla
 8. 21 Mart 2012, 01:03

  bu tanıttığınız uygulamalar görünüşe bakılırsa çok iyi olsa gerek.

  Cevapla
 9. 21 Mart 2012, 01:01

  sayenizde androidin kapsadığı uygulamaları öğreniyoruz sağolun.

  Cevapla
 10. 19 Mart 2012, 18:01

  her gün sitenizi takip ediyorum.

  Cevapla
 11. 19 Mart 2012, 17:42

  Android’e kurduğum en iyi uygulamalardan birisi

  Cevapla
 12. 19 Mart 2012, 17:42

  deneyeceğim

  Cevapla
 13. 18 Mart 2012, 21:46

  Android yüklü her telefonda flash player desteği yok. işletim sistemi ister 2.2 froyo olsun, ister 2.3 ginger bread olsun işlemci ve ram mutlaka flash player için yeterli olmalıdır. Cihazınızın işlemcisini tespit edip, bu işlemcinin flash player destekleyip desteklemediğini kontrol etmek gerekir. işlemci flash player desteklemiyosa boşu boşuna uğraşmayın.

  Cevapla
 14. 14 Mart 2012, 13:54

  Bilgiye heryerden erişim seviyorum bu android uygulamalarını

  Cevapla
 15. 14 Mart 2012, 13:54

  Androidin hızına yetişemiyoruz artık

  Cevapla
 16. 12 Mart 2012, 07:10

  Güzel program

  Cevapla
 17. 12 Mart 2012, 07:09

  yine androidsistem.net farkı.

  Cevapla
 18. 12 Mart 2012, 06:42

  süpermiş denemek lazım

  Cevapla
 19. 12 Mart 2012, 05:48

  emeğinize sağlık. iyi çalışmalar

  Cevapla
 20. 12 Mart 2012, 05:43

  siteniz çok iyi

  Cevapla
 21. 12 Mart 2012, 05:12

  Bilgilendirme İçin Teşekkürler Şuanda alanında 1 numaralı site başarılanın devamını diliyorum

  Cevapla
 22. 11 Mart 2012, 12:33

  bu tanıttığınız uygulamalar görünüşe bakılırsa çok iyi olsa gerek.

  Cevapla
 23. 14 Şubat 2012, 20:23

  çok başarılısınız tşk

  Cevapla
 24. 14 Şubat 2012, 20:22

  uygulama sizlerin tanıtımınızdan faydalanıyorum tşkler

  Cevapla
 25. 13 Şubat 2012, 19:01

  bende kendi sitemde 5 tane android uygulama tanıtmıştım. Her ne kadar sizinki kadar güzel olmasa da ona da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

  http://www.firatyalcin.com/2012/02/onerdigim-android-telefon-tablet-pc.html

  Cevapla
 26. 13 Aralık 2011, 10:10

  çok teşekkürler en çok kalp ölçümü yapan uygulamayı sevdim.

  Cevapla
 27. 09 Aralık 2011, 20:42

  benim telefon yurt dışından geldi galaxy s2 ve android işletim sistemi 2.3.3 bunun sürümünü yükseltmek istiyorum ama birşey olur diye yapmıyorum eğer bu konu hakkında bir fikri olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

  Cevapla
 28. 09 Aralık 2011, 20:40

  ben galaxy s2 kullnyorum.benim telefon yurt dişindan geldiği için e meil atmak zorunda kaldım ve atınca kamera netliği gitti yami kamera oynatma ve fotoğraf çekimi eskisi gibi değil bide video oynatmada da bulanık gösteriyor. lütfen bile varsa yardımcı olursa çok minnetar kalırım

  Cevapla
 29. 26 Kasım 2011, 19:58

  Arkaadaaşlar sony tablet pc var elimde fakat indirdiğim. Rar dosyalı müzikler indirilenlerde gözüküyo aama dosyaları açamıyorum we çıkartamıyorum yardımcı olun.

  Cevapla
 30. 21 Kasım 2011, 22:01

  HTC wildfire S A510 kullaniyorum Adobe flash player yukleyemiyorum markette,de bulamiyorum ltelefonum Android 2.3 olmasina ragmen.

  Cevapla
 31. 14 Kasım 2011, 19:36

  ben galaxi mini kullanıyorum ben neden flaş player yükleye miyorum benim cihazım 2,2 froyo

  Cevapla
 32. 13 Kasım 2011, 21:31

  Arkadaşlar ben sony ericssonxpreria 10 kullanıyorum adobeyi indiremiyorum bilenler bana cevap yazsin

  Cevapla
 33. 01 Kasım 2011, 16:10

  gerçekten güzel oyunlarmış

  Cevapla
 34. 01 Kasım 2011, 10:21

  çok teşekkürler. Viber uygulamasını arıyordum.

  Cevapla
 35. 31 Ekim 2011, 11:28

  gerçekten çok teşekkürler işime çok yaradı

  Cevapla
 36. 08 Ekim 2011, 11:19

  Süper uygulamalar, bu aralar flash uygulaması arıyordum iyi oldu denk geldiğim :)

  Cevapla

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.